free blog

free blog
bedava site aç, site aç, bedava site açmak, site açmak, site açma, bedava site açmak
Web sitesi yapmak istiyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız doğru adresdesiniz. Web sitesi yapmak için ihtiyaç duyacağınız programlar ve bilgilere bu sayfadan ulaşabileceksiniz. Uygulamalı olarak göstereceğim adımları izlediğiniz takdirde siz de kaliteli bir web sitesi sahibi olacaksınız. Ayrıca webmaster olmak için ilk adımları atacaksınız.

Site yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz ve biraz sabırlı olmanız yeterli. Böylece web sitenizi hangi programlarla yapacağınızı, nasıl yayınlayacağınızı ve nasıl arama motorlarına ekleyip ziyaretçi çekeceğinizi öğrenebilirsiniz.

blogss blogss.net
tıklayın

Şimdi site açmak için ilk adımdan başlayalım. Sitenizin içeriği, tasarımı ve konusu gibi konularda dikkat edilmesi gerekenler ve tavsiyelerimiz için ileri butonuna tıklayın.

Sitenizin konusu, içeriği ve tasarımı ziyaretçi sayısını etkileyen en önemli etkendir. O yüzden konu, içerik ve tasarım belirlemek sanılandan daha ciddi bir konudur ve site yapmanın en önemli adımıdır.

Site Konusu

Web sitesi yapımına başlamadan önce kendinize bir konu seçin ve sadece o konuya yönelik içeriklerle sitenizi oluşturun. Kullanacağınız içeriği alt kategorilere ayırarak sitenize ekleyin. Örneğin oyun sitesi açıyorsanız sitenize sadece oyunlarla ilgili içerik ekleyin ve savaş oyunları strateji oyunları gibi alt kategoriler oluşturarak bu kategorilerle ilgili içeriği sitenizde kullanın. Sitemde her şey olursa daha çok kişi ziyaret eder şeklinde düşünmeyin. Sadece bir konuya yönelik hazırlanan siteler daha başarılı olur. Ayrıca siteniz için seçtiğiniz konu ne kadar farklı olursa, ziyaretçi çekmeniz o kadar kolay olur. Bir örnekle bunu açıklamaya çalışalım: Örneğin yüzlerce oyun sitesi olduğunu için, oyun sitesi açmak doğru bir karar olmayabilir. Çünkü yüzlerce oyun sitesi ile rekabet etmeniz gerekir. Ancak klasik müzikle ilgili çok sayıda site olmadığı için klasik müzik hakkında bir site açarak daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde sitemize ziyaretçi çekebiliriz.

Web sitesi yapımına yeni başlayanların çoğu sadece hobi olarak veya site yapımını öğrenmek için web sitesi yapar. Siz de hobi olarak veya nasıl yapıldığını öğrenmek için site yapıyorsanız kişisel bir site hazırlayabilir, öz geçmişinizi hobilerinizi internet kullanıcıları ile paylaşabilirsiniz. Veya yaşadığınız bölge hakkında bir web sitesi açabilirsiniz.

blogss blogss.net
tıklayın


Ön Hazırlık

Web sitenizin konusuna karar verdikten sonra site inşaatına başlamadan önce yeterli içerik oluşturun. Kolay gibi görünse de web sitesi yapmak isteyenlerin çoğu hazırlık yapmadan site yapımına başladığı için zaman kaybediyor, zorluklar yaşıyor. O nedenle ön hazırlığınızı tamamlamanız, sitenizin planını, tasarımını ve içeriğini önceden oluşturmanız yararınızadır.

Hazır Web Sitesi Tasarımları - Şablonlar

Sitenizin tasarımına zaman harcamak istemiyorsanız veya iyi tasarım yapamayacağınızı düşünüyorsanız hazır site şablonlarını kullanabilirsiniz. Hazır site şablonları, iyi tasarım yapan kişilerin hazırladıkları site örnekleridir. Bu şablonları indirerek ve üzerinde değişiklikler yaparak sitenizi oluşturabilirsiniz. Şablonunuzu seçtikten sonra üzerinde ne gibi değişiklikler yapacağınızı düşünün. (Site Yapmak menüsü altındaki linki kullanarak Şablonlar sayfasına ulaşabilirsiniz.)

Site tasarımı ve içeriği ile ilgili hazırlığınızı tamamladıysanız kullanacağımız programları tanımak ve indirmek için ileri butonuna tıklayın.

blogss blogss.net tıklayınWeb sitesi yapmak için iki çeşit programa ihtiyacımız olacak. Web sitemizin sayfalarını oluşturmak, sayfalarımızın tasarımını yapmak, sayfalarına resim müzik yazı, içerik eklemek için kullanacağımız bir html düzenleyici (html editör) ve hazırladığımız web sitesini internete bağlı bir sunucuya göndermek için kullanacağımız bir ftp programı. Şimdi web sitesi yapmak için en çok tercih edilen html editör programlarına bir göz atalım. (Sadece forum sitesi açmak istiyorsanız html editöre ihtiyacı olmayacak.)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !